Dövme Silme Yöntemleri

Dövme Silme Yöntemleri

kDövme Silme Yöntemleri 

Dövme Silme Yöntemleri; Dövme, bazı bireyler tarafından belli anlamlar yüklenerek yapıldığı için farklı sebeplere bağlı olarak; bazen en büyük pişmanlıklardan biri haline gelebiliyor.

Kimi zaman bir sağlık sorunu sebebiyle; kimi zaman da karar değişiklikleriyle dövmeler bir sorun haline gelebiliyor.

Geçmiş dönemlerde cilde eski yapısını kazandırmak bir hayli güçken; gelişen teknoloji ile dövme sildirmek daha kolay bir hale gelmiş bulunuyor.

Bireysel çabalarla neredeyse imkânsız olan silme işlemleri; mutlaka profesyonel destek veya birtakım kimyasal katkılı ürünleri kullanmayı zorunlu kılıyor.

Belli bir dönem kullandıktan sonra size artık gereksiz görünen; veya bir süre sonra pişmanlık duymaya başladığınız dövmeleri farklı yöntemlerle silmeniz mümkün.

Ancak bunu yapmak için dövme silme yöntemleri hakkında araştırma yapmanız; ve cildinize uygun ve beklentilerinizi karşılayacak bir yöntemde karar kılmanız gerekiyor. Dövme silme yöntemleri arasında;

  • TCA İle Dövme silme,
  • Serum,
  • Lazer İle Dövme Sildirme gibi seçenekler bulunuyor.
  • Dövme Silme Yöntemleri

TCA İle Dövme Silme

TCA dövmesini silmek isteyenlerin başvurduğu silme yöntemlerinden biridir.

Lazer tekniği öncesinde neredeyse en sık kullanılan TCA yöntemi; içerisinde yoğun miktarda asit bulunan bir kimyasalın dövme üzerine tatbik edilmesiyle uygulanıyor.

Cilt sorunlarının giderilmesine yönelik olarak kullanılan madde; ciltte Tca kimyasal peeling etkisi yaratarak etki gösteriyor.

Uygulama sonrasında deri yavaşça soyulmaktadır.

cilt yenilenmiş olarak daha canlı ve taze bir görünüme kavuşmaktadır.

Yaklaşık olarak %50 asit içeren bu tür kimyasallar bazı bireylerde lekeli ciltlere sebep olabiliyor.

Bu sebeple TCA ile dövme sildirmeden önce cilt yapısı hakkında bilgi sahibi olmak; ve cildinize en uygun olan TCA türünü seçmeniz gerekiyor.

Özellikle hassas ciltler için sorun oluşturabilen kimyasalların; vücutta bekleme süreleri de ortaya çıkacak etkinin ne oranda olabileceğini belirliyor.

Farklı derecelerde hazırlanarak kullanıma sunulan kimyasallar kol; bacak ve sırt bölgelerinde %70; ince ve hassas deri bölgesindeki dövmeleri silmek için %50 oranında yeterli olabiliyor.

Dövme Silme Serumu

Dövme Silme Serumu

Diğer yöntemlere göre bir hayli uygun fiyatlarla elde edilen serumlar birçok farklı marka altında satışa sunuluyor.

Jel ve serum formunda hazırlanan bu ürünlerin içeriklerinde farklı asit karışımları; TCA, Hidrokuinon türü maddeler yer alıyor.

TCA yönteminde olduğu gibi dövmenin bulunduğu bölgeye sürülerek uygulanan serumlar; cildi bir süre sonra soyarak dövmenin kaybolmasına veya yüksek oranda silinmesine olanak sağlıyor.

Amatör dövmeler ve renkli dövmeler için Dövme Silme Serumu tercih edilmektedir.

Lazer İle Dövme Sildirme

Dövme sildirme uygulamaları arasında hiç kuşkusuz en güvenilir yöntem lazerdir.

Farklı lazer tiplerinin geliştirilmesiyle hemen her türlü hastalıkta güvenle kullanılan lazer; dövme konusunda sorun yaşayanların da ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Dövme yapımı esnasında kullanılan mürekkeplerin içerisinde; kalıcı olması için çeşitli metaller de kullanılabilmektedir.

Kurşun, cıva, bakır, manganez; gibi direk vücuda alındığında zararlı olan metaller bazı hallerde vücutta alerjik reaksiyonların meydana gelmesine sebep olurlar.

Dövme yapılırken deri altına enjekte edilen bu metaller sayesinde dövmenin canlı renklerini muhafaza etmeleri ve uzun yıllar boyu kalıcı olmaları sağlanır.

Lazerle dövme silme işlemi sırasında amaç lazer ışığını ısıya çevirerek ağır metalleri parçalamak; ve bu parçaların beyaz kan hücreleri yardımıyla vücuttan atılmasını sağlamaktır.

Lazerle dövme sildirme uygulaması belli bir süreç gerektirse de; Lazer seans sonrasında dövmenin rengi matlaşarak rengi solmaktadır ve tamamen yok olmaktadır.

Kalıcı dövme yaptırmak oldukça kolay bir işlem olmasına rağmen; dövmenin silinme işlemleri bir hayli zaman alabiliyor.

Dövme Silme Yöntemleri Acı Verir Mi?

Lazer ışığın anlık olarak yüksek derecede ısıtılmasıyla işleyen bir sistemdir.

Ağır metallere etki ederek parçalaması sebebiyle uygulama sırasında acı hissi kaçınılmazdır.

Ortalama 4 ila 6 haftalık bir sürece yayılan lazer seanslarında; her bir seansta duyulan acı azalarak silme işlemi gerçekleşmektedir.

Lazere karar verildiğinde seansları aksatmamak ve doğru seans aralıklarıyla tedaviyi sürdürmek gerekir.

Serum ile dövme sildirme işleminde ise lazerden daha az acı hissi meydana gelmektedir.

Lazer ile dövme sildirme işlemi ve TCA Asit ile dövme silme yöntemine göre; Dövme Silme serumu ise bu yöntemler arasında en acısız olanıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add to cart